Activiteiten mei 2011
Wie de traditie in ere wil houden, trekt in de meimaand naar de Hasseltse Kapel. Rond dit eeuwenoude monument voltrekt zich dan een van de drukst bezochte evenementen van Tilburg. Naar schatting meer dan 100.000 mensen bezoeken in mei (= Mariamaand voor katholieken) de kapel, die vlakbij het Tweestedenziekenhuis staat. Vorig jaar zijn er die maand bijna 40.000 kaarsjes aangestoken.
De Hasseltse Kapel is het hele jaar door dagelijks geopend, maar in mei extra lang: van 7 uur 's ochtends tot 20.30 uur. Iedereen is welkom, om te bidden, te mijmeren, een kaarsje op te steken. Elke dag in mei bidden de gelovigen om 13.30 uur een rozenhoedje, dat wil zeggen een serie van vijftig Weesgegroetjes en vijf Onze Vaders. De rest van het jaar gebeurt dat alleen op maandag.
Op de zondagen in mei zijn er in alle vroegte, dat wil zeggen om 7.30 uur, bedevaartmissen in de kapel voor de bedevaartgangers, die van heinde en verre komen, te voet en op de fiets. Dat betekent dit jaar op 1, 8, 15, 22 en 29 mei.
Hoogtepunt van de meimaand vormt traditiegetrouw de Moederdag (8 mei). Dan is er na de bedevaartmis van 7.30 uur om 11 uur ook nog een massaal bezochte Moederdagmis in de open lucht (foto). Mensen staan of zitten dan op soms zelf meegebrachte stoelen op de grasvelden rond een partytent waarin de priester de mis opdraagt.
Tijdens de meimaand zijn lotjes te koop voor degenen die graag de mooie grote Paaskaars van 2010 in huis willen hebben. Aan het eind van de maand zal de winnaar worden getrokken die het pronkstuk zal krijgen.
Vlakbij de kapel staan traditiegetrouw ook weer de snoepkramen met traditionele lekkernijen.
