Concertserie

23 okt 2018   |   20:15 – 22:00

Op  dinsdag 23 oktober vindt het tweede concert van  dit seizoen in  de serie ‘concerten in de Hasseltse kapel’ plaats. Het concert wordt gegeven door de harpiste Constance Allanic.

Op het programma, met de titel ‘the Muse of Albion’ staat laat 16de / vroeg 17de- eeuwse muziek uit Engeland. Werken van John Dowland, John Danyell, William Byrd en de uit Schotland afkomstige componist William Kinloch. Voor dit concert neemt Constance Allanic  een speciale harp mee: een zogenaamde ‘Arpa doppia’ , een Italiaanse chromatische harp. Deze harp, die zowel in Spanje als in Italië (Napels) ongeveer tegelijkertijd in de 16de eeuw ontstond heeft drie rijen snaren zoals tegenwoordig alleen nog de Welsh Triple harp heeft. Twee rijen snaren aan de buitenkant en één rij daar tussenin met de ontbrekende halve tonen. ‘Arpa doppia’ is de meest gangbare naam, maar hij wordt ook wel de ‘Arpa a tre registri’ genoemd.

Constance Allanic speelt naast harp ook viola da gamba en lirone. Een allround musicus dus. Zij geeft les aan het Conservatorium van Amsterdam en is een veel gevraagd solist. Daarnaast speelt ze ook veel als continuospeler bij diverse ensembles zoals daar zijn Nederlandse Bachvereniging, Holland Baroque, Musica Temprana en Camerata Trajectina.

Kaarten á € 12,– zijn te bestellen via cultuurprogramma@hasseltsekapel.nl of via 06-81283807.

Adres

Hasseltplein 7, 5042 AB Tilburg

Openingstijden

Maandag t/m zondag van 9.00u tot 19.00u

Beheer

Voor vragen over vieringen, activiteiten en dagelijks beheer:

06 8128 3807 / 013-4681089

beheerder@hasseltsekapel.nl