Concertserie

4 feb 2020   |   20:15 – 22:00

Siebe Henstra speelt een bijzonder programma: werken voor solo-viool en solo-cello van J.S. Bach in een bewerking voor klavecimbel door Gustav Leonhardt. Aan bod komen o.a de 5e cellosuite en de 2e vioolpartita met daarin de beroemde chaconne! Gustav Leonhardt, die een wereldberoemd klavecinist, organist en dirigent was, werd en wordt beschouwd als een van de belangrijkste grondleggers van de zogenaamde historisch geïnformeerde (authentieke) uitvoeringspraktijk en hij was een absolute autoriteit op het gebied van de muziek van Johan Sebastian Bach.

Henstra studeerde bij Leonhardt en was een van zijn sterleerlingen. Hij is sinds jaar en dag klavecinist bij de Nederlandse Bachvereniging en docent aan de conservatoria van Utrecht en Den Haag. Hij heeft onlangs een uitgave van de bewerkingen van Leonhardt geredigeerd  voor de Duitse bladmuziek uitgeverij Bärenreiter die bekroond werd met de ‘Deutscher Musikeditionspreis’.

Dit concert wordt (mede) mogelijk gemaakt door het Fonds Podiumkunsten.

Adres

Hasseltplein 7, 5042 AB Tilburg

Openingstijden

Maandag t/m zondag van 9.00u tot 19.00u

Beheer

Voor vragen over vieringen, activiteiten en dagelijks beheer:

06 8128 3807 / 013-4681089

beheerder@hasseltsekapel.nl