Concert De Streek

30 maart 2023

17 jun 2023   |   20:15 – 21:45

De Streek is een project waarin vijf nieuwgecomponeerde strijkkwartetten in première gaan. Bij de compositieopdracht hoort het volgende: de componisten is gevraagd om een Brabantse volksmelodie of thema (op welke wijze dan ook) te verwerken in hun compositie.

De componisten die voor deze gelegenheid een nieuw strijkkwartet zullen schrijven zijn:

  1. Anthony Fiumara
  2. Aart Strootman
  3. Amin Ebrahimi
  4. Stijn van der Loo
  5. De nieuwe stadscomponist van Tilburg

Naast de premières klinken er twee historische strijkkwartetten, ook met een volksthema als basis en oolk worden er twee Brabantse volksliederen gezongen door folk zangeres Claire Porter, begeleid door het strijkje. De bedoeling van het concert is diepgang te paren aan toegankelijkheid, kwaliteit voor een breed publiek.

Het strijk-ensemble dat de stukken zal spelen is het Ives Ensemble Strijkkwartet onder aanvoering van Emma Breedveld. De Brabantse zangeres is Claire Porter en de presentator en concertinleider is Tijmen Wehlburg.

DE STREEK is een initiatief van Stichting Boom Boom Heart, ondersteund door het Prins Bernard Cultuurfonds, Erfgoed.nu, Investeringsfonds Muziek, Studio BBH en voordekunst.nl.

Kaartjes voor dit concert kosten 17,50 euro en zijn alleen via deze link te bestellen.

Let op: De Hasseltse Kapel verkoopt geen kaartjes en heeft geen verdere informatie over dit concert.

Adres

Hasseltplein 7, 5042 AB Tilburg

Openingstijden

Maandag t/m zondag van 9.00u tot 19.00u

Beheer

Voor vragen over vieringen, activiteiten en dagelijks beheer:

06 8128 3807 / 013-4681089 of beheerder@hasseltsekapel.nl

inschrijven voor de algemene nieuwsbrief of die voor de concertserie